KLOKAN BEZ GRANICA 2022. u III. OŠ ČAKOVEC

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su na matematičkom natjecanju Klokan bez granica.

Međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica okuplja predstavnike u više od 80 država svijeta. Cilj natjecanja je popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku. Ove godine natjecatelji su u četvrtak, 17. ožujka prionuli rješavanju matematičkih zadataka. Učenici naše škole redovito se uključuju u navedeno natjecanje. Svake godine dio učenika postiže zapažene rezultate te za njih dobivaju nagrade. U ovoj školskoj godini u 10 % najboljih nagrađeno je 13 natjecatelja. Mentori nagrađenim učenicima bile su učiteljice Tajana Vidović, Štefanija Mustač, Petra Kovač, Ana Jeđud, Aleksandra Tonković i Ksenija Gačal.

Nagrađeni natjecatelji u 10% najboljih:

1. Alex Hrešć, 2.b, kategorija PČELICE

2. Greta Dovečer, 3.a, kategorija LEPTIRIĆI

3. Nikša Marciuš, 3. a, kategorija LEPTIRIĆI

4. Leo Žišković, 3.b, kategorija LEPTIRIĆI

5. Rea Kovačić, 3.a, kategorija LEPTIRIĆI

6. Julija Lukša, 3.a, kategorija LEPTIRIĆI

7. Melody Mesarić, 4.a, kategorija ECOLIER

8. Jakov Šarić, 5.a, kategorija ECOLIER

9. Andrija Gabriel Kežman, 5.a kategorija ECOLIER

10. Michelle Mesarić, 7.a, kategorija BENJAMIN

11. Marta Jezernik, 6.a, kategorija BENJAMIN

12. Nela Sabolić, 8.b, kategorija CADET

13. Hana Pfeifer Kacian, 8.b kategorija CADET

ČESTITKE NAGRAĐENIM UČENICIMA I NJIHOVIM MENTORIMA!

Odaziv učenika ovogodišnjem natjecanju bio je za svaku pohvalu. Na natjecanju su sudjelovali i učenici: Mia Pavlic, Ilan Buza, Leo Bezek, Benjamin Benč, Sven Kovač, Dorian Weber, Elena Barić, Viktor Kraljić, Ivor Šuica, Una Bolković, Nevia Haler, Lucija Varga, Borna Krauthacker, Petar Naglić, Martin Bestijanić, Lukas Dokleja, Filip Pleh, Jura Dering, Vito Kramar, Ariela Bujanić, Fran Valkaj, Sven Jug, Viktor Dvanajščak, Leda Orel, Marin Knežević, Josip Sobočan, Rudi Pesek, Bono Varošanec, Ida Levačić, Nola Radek, Martin Podobnik, Nela Kovačić, Anita Sabolić, Tomo Tonković, Ela Karamarković, Bruna Pevec, Teo Vićentijević, Karlo Korpar, Luna Križaić, Jakov Virč, Lukas Bajrić, Hana Hladki, Zala Bedić, Leonardo Lisjak, Lovro Fiolić, Sven Rihtarec, Roko Bogdan, Katarina Mesarić, Larisa Logožar, Roko Skroza, Matija Volf, Marija Kežman, Teo Pongrac, Fran Lapat, Sven Križan, Andro Sambolek, Vida Horvat, Sara Novak, Leon Lakić, Vito Peti, Loren Janković Crnčec, Fran Bašek, Frane Horvatić, Grga Vresk, Krsto Barić, Una Strbad, Manuel Mesarić, Lara Brajić i Lana Perčić.

Čestitke svim učenicima na uspješnom sudjelovanju na natjecanju!

Čestitke i zahvala mentorima, učiteljicama Tajani Vidović, Dušanki Turk, Štefaniji Mustač, Petri Kovač, Ani Jeđud, Aleksandri Tonković, Kseniji Gačal i učitelju Aleksandru Bartoliću na pripremanju učenika i odvajanju dodatnog vremena za realizaciju natjecanja. Koordinator natjecanja za našu školu bila je učiteljica Zdenka Novak.

objavio: Zdenka Novak Tajana Žunec   datum: 31. 5. 2022.