GOSTI U ŠKOLI - OŠ SIMONA JENKA IZ KRANJA, SLOVENIJA

Za sve je kriv GOO

Učenici i učenici OŠ Simona Jenka Kranj posjetili su 16. svibnja 2014. III. OŠ Čakovec. Radi se o uzvratnom susretu dviju škola, a suradnja je započela susretom učitelja obaju škola prije godinu dana u Crnoj Gori na međunarodnom seminaru o provedbi programa Građanskog odgoja i obrazovanja. U studenom 2013. OŠ Simona Jenka Kranj ugostila je učenike i učitelje III. OŠ Čakovec u Kranju, a sada su im učenici i učitelji III. OŠ Čakovec uzvratili gostoprimstvo.

Naši gosti iz Kranja stigli su u 10,00h u III. OŠ Čakovec. Dočekali smo ih prigodnim programom u kojem je nastupio školski pjevački zbor te tamburaška i plesna skupina III. OŠ Čakovec, a riječi dobrodošlice uputio im je zamjenik gradonačelnika Romano Bogdan, ravnateljica III. OŠ Čakovec Mirjana Friganović te predsjednica vijeća učenika III. OŠ Čakovec Tina Čatlaić.

U prijepodnevnim satima, naši su gosti u društvu učitelja i učenika domaćina, te uz pratnju učenica ETŠ Čakovec u ulozi turističkih vodiča, prošetali Čakovcem. Razgledali su Stari grad te stalni postav Muzeja Međimurja, a mlađa grupa učenika (od 9 do 12 godina) posjetila je i našu Školu animiranog filma.

U 12,00h grupa učenika posjetila je i razgledala Memorijalnu zbirku slikara Ladislava Kralja Međimurca. Radionica oblikovanja predmeta od gline koja  se trebala održati u Kraljevom vrtu zbog lošeg je vremena održana u školi.

U 12,15 h grupa učenika i učenica iz III. OŠ Čakovec i OŠ Simona Jenka Kranj bila je u gotima Radija 1. Ondje su snimili radio emisiju pod nazivom GOO – učenje bez granica, u kojoj su razmjenjivali svoja iskustva te predstavili GOO i njegovu provedbu u obje škole.

U popodnevnim satima, učitelji domaćini priredili su pet zanimljivih radionica:

1.  Lijepe misli – razvijanje komunikacijskih vještina
  2. Dramske igre
  3. Izrada slovensko – hrvatskog rječnika
  4. Ritmičko - glazbena radionica
  5. Dramsko - plesna radionica – GOO kroz glumu i ples

U radionicama su učenici iz obaju škola dobili prigodu da se još više zbliže i ojačaju prijateljstva, upoznaju tradicionalne igre i zavičajni govor našega kraja, ali i slovenski jezik, kulturu i običaje, te zajedno promišljaju o važnosti Građanskog odgoja i obrazovanja.

Druženje gostiju iz OŠ Simona Jenka Kranj s domaćinima iz III. OŠ Čakovec završeno je u kasnim popodnevnim satima. Iako nam vrijeme nije bilo sklono, dobro raspoloženje i radost druženja s našim prijateljima iz Kranja nije nam uspjelo pokvariti. Dapače, u susretu su jednako uživali i gosti i domaćini.

Zjednička fotografija - domaćini i gosti

Veselimo se nekim novim susretima i druženjima uskoro!

foto-galerija

objavio: Nataša Magdalenić   datum: 23. 5. 2014.