Učitelji III. OŠ Čakovec na 2. ljetnoj akademiji vijeća Europe

Zbog kvalitetne provedbe Građanskog odgoja i obrazovanja i zapaženih rezultata III. OŠ Čakovec kandidirana je za sudjelovanje na 2.  Ljetnoj akademiji Vijeća Europe – Živjeti ljudska prava .

Nakon što je stigao poziv Vijeća Europe za dolazak na 2. ljetnu akademiju, za predstavljanje načina provođenja Građanskog odgoja i obrazovanja u našoj školi, pripremili su se, uz pomoć svojih kolega, učitelji Tomica Hlapčić, Filip Car i  Zdenka Novak. Veliku podršku u pripremi pružile su im savjetnica Nevenka Lončarić- Jelačić i ravnateljica Mirjana Friganović.

Osim što su na Akademiji predstavljali rad svoje škole, naši učitelji i učiteljica predstavljali su i našu domovinu, Međimursku županiju  i Grad Čakovec. Zajedno s predstavnicima Slovenije, Bosne i Hercegovine , Grčke, Turske, Albanije, Kosova, Srbije, Bugarske , Rumunjske i Crne Gore te uz vodstvo edukatora Vijeća Europe sudjelovali su u brojnim radionicama na kojima su  kreirali i osmišljavali nova rješenja za nastavne procese usmjerene prema učeniku po metodi sudjelujućeg, iskustvenog učenja. Edukatori Vijeća Europe zamijetili su i pohvalili kvalitetne prijedloge čakovečkog tima. Kroz desetodnevnu edukaciju učitelji su obogatili  svoju građansku kompetenciju i stekli nova znanja, vještine i sposobnosti. sve što su naučili  prenijet će svojem kolektivu kako bi rad na provođenju Građanskog odgoja i obrazovanja bio još više usmjeren na aktivno uključivanje učenika u život i rad škole kao zajednice koja uči i priprema učenike za aktivne i odgovorne građane.

Odličan domaćin 2. ljetne akademije bio je Zavod za školstvo  Crne Gore uz suorganizaciju Vijeća Europe. Akademija je održana u Cetinju od 21. do 29. lipnja 2013., a uz radni dio domaćini su sudionicima pokazali ljepote NP Skadarsko jezero,  Budve i Lovčena .

Zahvaljujući razumijevanju pročelnice  Ureda EU integracija Međimurske županije Vesne Haluga i župana Matije Posavca te gradonačelnika Grada Čakovca Stjepana Kovača, osigurana je financijska potpora školi za sudjelovanje na međunarodnom skupu.

Više o uvođenju Građanskog odgoja i obrazovanja u škole možete pročitati u priloženom dokumentu.

Zdenka Novak

Priloženi dokumenti:
Druga_ljetna_akademija.doc (33.00 KB)

objavio: Nataša Magdalenić   datum: 23. 8. 2013.