Korisne stranice

Popis lektire za osnovne škole

E-lektire je portal na kojem možete pronaći cjelovite tekstove književnih dijela s popisa obavezne školske lektire i mnoge zanimljive dodatke. Za korištenje vam je potreban Carnetov elektronski identitet. Korisničko ime i lozinku možete dobiti od školske administratorice Lucije Perković.

Hrvatski u školi

Portal Hrvatski u školi Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola, učiteljima razredne nastave, nastavnicima, profesorima i roditeljima, ali i svima koje zanimaju praktični zadatci i sadržaji povezani s poučavanjem hrvatskoga jezika u školi. Namijenjen je unapređenju i provjeri stečenih znanja o školskome rukopisu, pravopisu, gramatičkim sadržajima te temama koje se odnose na izvođenje nastave iz predmeta Hrvatski jezik.

Medijska pismenost

Portal medijskapismenost.hr proizašao je iz kampanje Agencije za elektroničke medije i UNICEF-a „Birajmo što gledamo“ koja je kroz različite primjere prikazala mogući utjecaj medija na djecu i roditelje. Zajedničkim sadržajem koji nastaje  kroz djelovanje svih partnera želimo podržati prvenstveno roditelje, skrbnike te učitelje u podizanju razine vlastite medijske pismenosti te medijskih vještina i znanja djece.

Nikola Tesla

Nacionalni portal za učenje na daljinu

CARNet Meduza

je usluga za distribuciju višemedijskih sadržaja namijenjenih obrazovnim i akademskim ustanovama te pojedinačnim korisnicima ustanova članica CARNeta.

NSK pretraživanje

Katalozi NSK, digitalne zbirke, hrvatske biblografije, elektronički izvori, bilteni prinova, odabrani izvori podataka

Muzejski portal

MUZEJSKI PORTAL je on-line katalog svih edukativnih, ali i ostalih raznovrsnih sadržaja u muzejima u Hrvatskoj.

Djeca medija

Stranice Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu sadrže pregršt edukativihmatrijala, primjera pozitivnog i negativnog korištenja medija, brošure, radne listiće i sl.

Cilj i svrha projekta “Djeca medija” sustavna je edukacija o medijima, prvenstveno onima u Hrvatskoj te poticanje razvoja osviještenih korisnika koji s razumijevanjem i kritičkim odmakom konzumiraju medijske sadržaje koje sami odabiru.

Balans centar

udruga koja potiče i razvija razvojnu interaktivnu biblioterapiju, logopedagogiju, suradničko učenje, komunikacijske vještine i savjetodavni rad s pojedincima i skupinama (timski rad, komunikacija u timu, kako voditi razgovore sa suradnicima) i daje potporu ostalim inicijativama iz područja svog djelovanja.

Pogled kroz prozor

Digitalni časopis za obrazovne stručnjake

Tema ovog broja je sigurnost djece na internetu.

GI Design – Leslie K Maniotes

Stranica jedne od autorica modela vođenog istraživačkog učenja; webinari

BCPS Grade 6 ReadingResearch Portal

Učenje i poučavanje po modelu vođenog istraživanja: primjeri, alati, linkovi

BCPS HighSchoolResearchCourse

Pregršt materijala za učitelje i za učenike: što je istraživanje, kako ga provesti

Teachersfirst

Stranice daju pregled raznih sadržaja i programa iz perspektive primjenjivosti i primjerenosti u sustavu obrazovanja. Sadržaji su dostupni po temema i razredima te uključuju i prijedloge za nastavu.

CommonSenseMedia

Niz ocjena i opisa multimedijskih sadržaja, uključivši i TV emisije, knjige, igre, filmove i aplikacije.

Artmedia

Portal nudi pregršt online igara, pitalica, mozgalica, zagonetki i slično.

OpenCulture

Filmovi, e-knjige, tečajevi, predavanja