Događanja u našoj školi

Jesenska akcija skupljanja papira

S početkom nove školske godine održane su i prve jesenske akcije prikupljanja otpadnog papira.

25. 9. 2018. papir su prikupljali učenici B smjene, a 4. 10. 2018. organizirana je akcija i za učenike A smjene. Akciju je kao i do sada organizirao i vodio naš školski knjižničar Dražen Ružić, a u vaganju i sortiranju pomagali su učenici sedmih i osmih razreda te domar Josip Novak.

Vrijeme je bilo lijepo i možemo reći da su akcije prilično dobro uspjele, no iz razgovora s našim učenicima i voditeljem otkrili smo da broj prikupljenog papira sve više opada te da se među otpadnim papirom može pronaći i ono što onamo ne spada. Možda je došlo vrijeme da svi malo ponovimo gradivo o važnosti reciklaže i očuvanju okoliša i da se potrudimo kako bismo ovim važnim akcijama posvetili više pozornosti i brige jer naša priroda to zaslužuje.

Roko Uroda, Stjepan Ružić, Matija Levačić, 6.a

Nikola Varga,7.a

• Svake godine sudjelujem u akciji i donosim stari papir. Mislim da su ove akcije važne jer sudjelujemo u reciklaži starog papira i pomažemo očuvanju okoliša.Primijetio sam, međutim, da se bacaju i stare knjige koje baš i nisu papir i koje bi se mogle donirati školi umjesto da se bacaju.Našao sam slijepe karte za Geografiju koje bi se sigurno još mogle koristiti i udžbenik iz Glazbene kulture za drugi razred srednje škole, sa sva tri CD –a, gotovo nekorišten. Neki su bacali i knjige poput Biblije i rječnika. Mislim da bi ipak trebalo razmisliti što jest otpadni papir, a što ne.

Nika  Bajkovec,4.b

• Mislim da su akcije skupljanja papira jako korisne jer će se sve to kasnije reciklirati i pretvoriti u novi papir.Skupljaju se novine, karton, časopisi. Volim sudjelovati u ovim akcijama i pomagati prirodi.

Vito Križaić,8.b

• Mislim da  su ove akcije odlične jer potiču natjecateljski duh među učenicima,a i potiču nas da se brinemo za okoliš.Sudjelujem svake godine,a prošle sam godine kao i  sada pomagao i u vaganju i sortiranju papira. Odvajamo papir i plastične vrećice.Vrećice idu u recikliranje plastike. Iako je od prošlogodišnje akcije prošlo dosta vremena,čini mi se da se ove godine skupilo puno manje papira.

Dražen Ružić, školski knjižničar i voditelj akcije

• Mislim da je vrlo pohvalno od naše škole što organizira ovakve akcije i razvija ekološku svijest naših učenika.Na taj način naši učenici brinu se za očuvanje šuma i okoliša,a sudjeluju i u akciji Međimurske županije koja potiče sortiranje otpada.Organiziramo četiri akcije,dvije jesenske i dvije proljetne.U zadnjih nekoliko godina količina prikupljenog papira pada što znači da svi zajedno moramo raditi još više na osvješćivanju mladih i razvijanju njihove svijesti o važnosti očuvanja okoliša.

Nera Preksavec i Morena Desnica, 6.a

objavio: Nikola Pongrac   datum: 9. 10. 2018.

« Studeni 2018 »

Ukupno: 620821